Jak rozpoznać, kiedy stare ogrodzenie wymaga wymiany?

Kategoria: Poradniki
Ogrodzenia Siekierki Wielkie

Ogrodzenie chroni posiadłość przed intruzami i wyznacza teren posesji. Jednak zadania te może spełnić dopiero wtedy, gdy jest odpowiednio zamontowane, a do jego budowy użyto wysokiej jakości materiałów. Dlatego warto krytycznie przyjrzeć się konstrukcji, która otacza nasz dom i podjąć decyzję o jej ewentualnej modyfikacji. Dowiedz się, kiedy stare ogrodzenie wymaga wymiany. Przedstawiamy najczęstsze oznaki świadczące o wysłużeniu płotu.

Spis treści

Jak rozpoznać, kiedy stare ogrodzenie wymaga wymiany?

  1. Niebezpieczeństwa związane z użytkowaniem niszczejącego ogrodzenia
  2. Kiedy stare ogrodzenie wymaga wymiany?
  3. Wymień ogrodzenie na nowe z Interstal

Niebezpieczeństwa związane z użytkowaniem niszczejącego ogrodzenia

Uszkodzenia płotu mogą doprowadzić nawet do zawalenia konstrukcji. Czasem wystarczy już silniejszy podmuch wiatru, by tak się stało. Ogrodzenie noszące ślady zużytkowania stanowi zatem zagrożenie dla naszego mienia, np. samochodu, a co gorsza dla osób i zwierząt przebywających w obrębie posesji. Ponadto, odstające fragmenty to ryzyko zahaczenia się i zranienia.

Oczywistym wydaje się także fakt, że niszczejący płot nie spełnia swojej podstawowej funkcji – nie zapobiega nieuprawnionemu dostępowi. Niepożądani goście bez problemu poradzą sobie z tak wątpliwą przeszkodą. Działa to również w drugą stronę – przebywające dookoła domu dzieci będą mogły z łatwością przedostać się na ulicę przez nieszczelne ogrodzenie.

Kiedy stare ogrodzenie wymaga wymiany?

Oznaki mijającego czasu można zaobserwować zarówno w obrębie samych przęseł, jak i podmurówki ogrodzenia. Często usterki są ściśle związane z tworzywem, z jakiego wykonano płot – niektóre materiały są bardziej niż inne narażone na wpływ czynników atmosferycznych.

O konieczności demontażu ogrodzenia będzie świadczyć:

  • murszenie sztachet, pojawienie się widocznych ubytków czy zarastanie mchem w przypadku drewna;
  • skorodowanie metalu;
  • brak stabilności słupków;
  • nieszczelność koszy gabionowych;
  • skruszenie lub spękanie podmurówki.

Zwróćmy szczególną uwagę również na furtki i bramy. Ze względu na swoją ruchomość są jednymi z bardziej eksploatowanych instalacji na naszym terenie.

Wymień ogrodzenie na nowe z Interstal

Jeżeli zależy Ci na wysokim poziomie ochrony, nie zwlekaj i zdecyduj się na wymianę płotu. Do wyboru masz szeroką gamę ogrodzeń, w tym warianty klasyczne i nowoczesne. Demontaż starej konstrukcji to także doskonała okazja, by pomyśleć o estetyce. Dobrze prezentujące się ogrodzenie wzbogaci wizualnie posesję i nada indywidualnego charakteru naszej posiadłości.

4 cechy bezpiecznego ogrodzenia
Typy ogrodzeń – jaki wybór będzie najlepszy?